Ruční výroba psích oblečků ze softshellu

 

Nabízím ušití zimního či podzimního/přechodového kabátku, pláštěnky pro Vašeho pejska podle vašich představ a potřeb. Každý kabátek je originál.

 

Oblečky pro psy mají smysl v mnoha ohledech: využijete ho ideálně u starého,pomalého psa, pejska žijícího v teplém bytě na přechod do mrazu, u psa po tréninku, který čeká v autě na další práci, atd… přesto chci ctít jistý styl a potřebnost. Proto oblečky ode mne zakrývají potřebné pro udržení tepla-záda, břicho, krk, vyznačují se střídmostí a praktičností. Roztrhnete široký suchý zip z jedné strany,rychle ho natáhnete pejskovi přes hlavu a na boku přiložíte dva protilehlé díly na sebe a hotovo. Zapínání na zip, na knoflíky u mě nenajdete. Výměna opotřebovaného zapínání je pak snadná. Nešiju kapuce, rukávky, jen prodloužený střih přes stehna. Nešiju na malinké psy: jednak je pro ně nabídka na trhu velmi široká a také softshell je pro tak malý střih velmi pevný. Minimální délka zad je 35cm.

 

Příjemný prvek je nákrčník, který kryje náchylný psí krk a lze ho odepnout a nosit zvlášť (u obvodu nad 50cm ho může nosit i páníček - nebo ušijeme do páru ). Nákrčník je standardní součástí zimního a podzimního oblečku a jeho ceny.

 

Šířka hrudníku-obvod oblečku je nastavitelný v rozpětí několika centimetrů pomocí suchých zipů.

 

Na délce je vždy lepší pár cm přidat. Pokud máte mladého psa, který ještě vyroste, ušiju velikost pro dospělého psa se suchými zipy, které velikost oblečku zmenší, až nebudou potřeba, jednoduše je odstřihnete…a další zimu bude obleček už akorát.

 

Standardní součástí jsou reflexní pruhy okolo hrudníku a pod krkem na prsou. Na přání mohou být našity jinde, hustěji, nabízím i reflexní nažehlovačky (tlapky, vločky).

 

V zadní části je pevné softshellové poutko na ocásek, nebo na pověšení do dalšího použití :-)

 

Podle potřeby mohu střih upravit a v zadní části může být obleček prodloužen přes stehna (cenu navýší o pár desetikorun).

 

Našiju podle přání text jména, chovatelské stanice, jednoduchý znak či číslice (perfektní nápad je telefonní číslo: když se pejsek zaběhne: mobil má dnes každý s sebou a snadno číslo přečte i na dálku a zavolá Vám).

 

„Oblečený pes není zatoulaný, ale ztracený a milovaný pes.“

 


Použité materiály:
Šiju oblečky ze softshellu, který jsem si velmi oblíbila. Softshell je textilní funkční materiál, látka, která sama o sobě zajišťuje do určité míry voděodolnost a ochrání proti větru.Je velmi pevná, netřepí se, neroztrhne se, je velmi příjemná na dotyk, jemně pruží. Při znečištění z běžné procházky, například od bláta, použijete vlhký hadřík, softshell velmi rychle uschne, nemusíte neustále prát, doporučuji však pravidelnou impregnaci přípravky na outdoorové tkaniny. Po zkušenostech zákazníků odolá zubům při rvačce nebo vzpříčené větvi v lese, takže vlastně může psa i ochránit. Nepoužívejte prosím aviváž, látka tím ztrácí své jedinečné vlastnosti. Pere se na 40 stupňů.
Nejoblíbenější černý softshell může být na přání kombinovaný s barevným, nabízím i softshell maskáčový v několika odstínech, vzorovaný. Výsledný kabátek je o něco dražší vzhledem k někdy až téměř dvojnásobné ceně vzorovaného. Cena bude určena podle spotřebovaného materiálu. (aplikace/spodní díl, límeček /celomaskáčový kabátek).

 

Cenově dostupnější alternativou je použití šusťákoviny/batohoviny (polyesterová voděodolná látka), kterou používám i na výrobu pláštěnek pro pejsky. Batohovina se síťovou podšívkou je pláštěnka, s vyteplením s vatelínem objemný zimní kabátek.

 

Jako podšívku používám fleece neboli flís. Je to měkká pletenina, po obou stranách silně počesaná. Z flísu se vyrábějí mj. mikiny a bundy. Používám nejčastěji černou, také červenou či oranžovou, nebo světlou, má-li pejsek světlou srst (vnitřek oblečku). Široký výběr barevného fleecu používám na okraje oblečku, nákrčníky a nápisy/aplikace. Ideální pro mne je, když mi napíšete svoji představu o barvách či kombinacích, protože aktualizovat katalog dostupných barev by bylo velmi časově náročné.

 

Velmi teplý zimní obleček má mezi svrchním softshellem a fleecovou podšívkou výplň z vatelínu. Polyesterové rouno). Má sílu zhruba 2cm, gramáž 200-250g. Je to opravdu silný kabátek.

 

Je možné zateplit jen svrchní nebo účelněji jen spodní část oblečku( pokud pes leží na studené podložce, je břicho a hrudník chráněný).

 


JAK MĚŘIT

Při měření prosím postupujte takto:
DÉLKA ZAD -  krejčovský metr přiložte v místě nasazení krku (krk/záda), tam, kde by volně ležel řetízkový obojek. Položte volně na záda a měřte ca 2cm nad ocas (za kořen ocasu). Při pohybu psa se obleček také „pohybuje“ a není žádoucí, aby byl „krátký“.

OBVOD HRUDNÍKU -  Krejčovský metr přiložte po obvodu nejširšího místa za lokty psa.

OBVOD KRKU - obvod spodní části krku (řetízkový obojek) + obvod krku uprostřed.

SPODNÍ DÉLKA 
U psa: míru od spodní části krku k místu ca 2-3cm před špičku penisu psa
U fenky: míru od spodní části krku k linii přední části stehna (není nutné, uzpůsobím proporcionálně střih)

BOKY PSA -  šířku mezi loktem a přední části stehna

 

Jako doplňující informace prosím:
- rasa psa (u kříženců podoba)
- pohlaví (kvůli střihu ve spodní části)


Názorné video z měření psa na obleček© Lucie Skopalová - tvorba www